Perfumy Marc Jacobs to prawdziwe imperium zapachów dla kobiet oraz mężczyzn, którzy chcą podkreślić swój indywidualny styl oraz charakter. Niestandardowe aromaty są przepustką do świata pełnego elegnacji oraz luksusu, a wiele zapachów stało się kultowymi i ponadczasowymi.

Fuzja branży modowej i perfumeryjnej nie jest niczym nowym, wszak od dawna wielu twórców hołduje przeświadczeniu, że zapach jest znakomitym dopełnieniem każdej stylizacji – przysłowiową kropką nad „i”, która podkreśla osobowość oraz wygląd zewnętrzny.

Perfumy Marc Jacobs – poznaj ich historię

Perfumy Marc Jacobs są uzupełnieniem kreacji modowych tworzonych przez wybitnego projektanta, zresztą sam Marc Jacobs, który stworzył imperium modowe znane na całym świecie, uważany jest jednego z najwybitniejszym twórców w branży fashion.

Marc Jacobs już jako nastolatek przejawiał zainteresowanie modą, a w dorosłym życiu zwiazał się z nią na stałe. Jego kunszt został bardzo szybko doceniony, bowiem już w wieku 24 lat był nominowany do jednego z najważniejszych tytułów w swojej branży – CFDA, czyli The Council of Fashion Designers of America.

Oprócz tego, że był dyrektorem kreatywnym domu modowego Louis Vuitton, to z powodzeniem rozwijał również własną markę. W jego luksusowych projektach dostrzegano olbrzymią pasję, która pozwoliła wyznaczyć mu własne trendy i kierunki rozwoju, a tym samym stworzyć zupełnie nową jakość w branży fashion.

Z czasem na rynku pojawiły się również perfumy Marc Jacobs, a te – podobnie, jak kreacje modowe – spotkały się z pozytywnymi recenzjami. Wiele z nich jest uzupełnieniem wizji modowej i wspanialne podkreślają stylizacje oraz charakter.

perfumy

Najpopularniejsze perfumy Marca Jacobsa

Perfumy Marc Jacobs bardzo szybko stały się symbolem cudownego kunsztu, a także elegancji, wyrafinowania i luksusu. Już dziś wiele zapachów uważanych jest za kultowe, a nieoczywiste kompozycje odkrywają przed każdym, kto po nie sięgnie, zupełnie nowe doznania.

Bez wątpienia kultowym zapachem jest Marc Jacobs Daisy – zapach, który doczekał się zresztą wielu kontynuacji i kolejnych wersji. Kwiatowo-owocowa kompozycja jest kwintesencją kobiecości, która inspiruje m.in. akordami maliny, gruszki, fiołków, jaśminu czy dzikiej róży.

Z kolei perfumy Marc Jacobs Daisy Love – kompozycja z 2018 roku – zachwyca umiejętnym połączeniem nut drzewnych i piżmowych. Nutę głowy buduje malina nordycka, nutę serca stanowi jastrun, a nutę bazy piżmo kaszmirowe oraz drewno morskie.

Do najpopularniejszym zapachów twórcy należą także perfumy Decadence, których oryginalny flakon w kształcie damskiej torebki, znany jest praktycznie każdemu. Ta orientalno-kwiatowa kompozycja zawiera między innymi czarną porzeczkę, gruszkę, bluszcz, jaśmin, konwalię, magnolię oraz malinę, drzewo kaszmirowe i białą ambrę.

Perfumy Marc Jacobs to zapachy ponadczasowe, które niezmiennie inspirują i zachwycają swoimi aromatami. Starannie dobrane akordy i nuty zapachowe tworzą spójną całość i dopełniają styl oraz charakter osoby, która je nosi, będąc najwspanialszą oprawą wyglądu zewnętrznego.