Żeby dowiedzieć się czy testowane przez nas perfumy są dobrej jakości to warto za każdym razem sprawdzić te cztery oznaki świadczące o dobrej jakości perfum:

1. Zapach

Uważa się, że perfumy wysokiej jakości mają silne zapachy, które utrzymują się przez cały dzień. Długotrwałość jest obecnie kluczowym wskaźnikiem jakości. Trudno się z tym nie zgodzić. Większość ludzi chce, aby ich perfumy, woda toaletowa lub woda perfumowana utrzymywały się przez długi czas. Niektóre perfumy mogą nie być w stanie tego zrobić. Jeśli zależy nam na mocnym zapachu, warto wybrać klasyk, taki jak Chanel no.5, gdzie po raz pierwszy zastosowano aldehydy odpowiedzialne za świeżość i lekkość. Prawdziwe perfumy mają większe stężenie olejków zapachowych, dzięki czemu utrzymują się dłużej. O ile wody perfumowane i toaletowe mogą pachnieć intensywnie, o tyle ich trwałość jest ograniczona.

 2. Opis

Kolejnym wyznacznikiem wysokiej jakości perfum jest ich opis. Każdy szanujący się producent chce być dumny ze składu perfum, które sygnowane są jego marką. Dokładają oni wszelkich starań, aby informacje o nutach głowy, serca i bazy były dostępne dla każdego, kto jest zainteresowany konkretnym zapachem. Opisy te są również wymagane w przypadku perfum perfum sznurowanych. Pełne opisy można znaleźć w Internecie. Przykład? Gucci - Guilty - Odurzające zapachy paczuli i mandarynki, wanilii, białego pieprzu i wanilii odurzają.

3. Opakowanie

Współczesny świat perfum charakteryzuje się pięknymi opakowaniami, fantazyjnymi kształtami, dodatkowymi kokardkami, dyfuzorami, czy biżuterią, która może być dodawana do zakupu perfum. Za atrakcyjnym opakowaniem znika kwestia trwałości dobrze skonstruowanych perfum czy legendy związanej z ich powstaniem. To nie opakowanie decyduje o jakości perfum, ale sposób ich wykonania i receptura. Świetnym przykładem jest ponadczasowy zapach "Oui" firmy Lancome, wydany w 1999 roku. Są proste i skromnie opakowane w proste buteleczki i mają piękny owocowo-kwiatowy zapach, który łączy w sobie mandarynkę i ananasa z lilią wodną i bergamotką.

4. Cena

Wysoka jakość = wysoka cena. To przekonanie jest powszechne wśród klientów perfumerii. Nie jest to prawda. Producenci perfum mogą iść na kompromisy przy tworzeniu kompozycji zapachowych w dobie dobrze rozwiniętej chemii. Dzięki temu możemy otrzymać produkt wysokiej jakości za niską cenę. Inne składniki są potrzebne, aby wesprzeć odpowiednią ilość olejków zapachowych. Świetnym przykładem takiego kompromisu jest "Signorina" Salvatore Ferragamo. Niesamowite połączenie pannacotty, owocu porzeczki i różowego pieprzu utrzyma się dłużej w Twoim nosie.

perfumy

Jak zatem wybrać perfumy dobrej jakości?

Określ swoje preferencje

Po pierwsze, weź kartkę papieru i napisz kilka zdań o sobie. Twoje codzienne nawyki, podobnie jak preferencje dotyczące muzyki, filmów, mody czy jedzenia, mogą mieć wpływ na to, jakie zapachy lubisz. Warto porównać te kilka zdań z opisami kategorii perfum dostępnych w sieci i skupić się na tych, które sprawiają, że na samą myśl czujemy się szczęśliwi. Takie teoretyczne przygotowanie zawęża promień poszukiwań i stanowi solidną podstawę do świadomego wyboru zapachu.

Dostępne testery

Z zestawu zapachów wybieramy te nuty zapachowe, które "przemawiają" do naszego charakteru. O niektórych dowiadujemy się z Internetu, inne wąchamy przechodząc obok perfumerii. Zakładamy blottery (papierowe paski, które można znaleźć w drogeriach), aby podpisać się pod interesującymi nas zapachami. Należy pamiętać, że różne zapachy z czasem uwalniają różne aromaty. Może być trudno rozpoznać, jaki zapach znajduje się na poszczególnych blotterach.

Wybierz swój zapach spokojnie

Spotykamy się z naszymi ulubionymi pupilami w domu, kiedy mamy czas, aby skupić się na zapachach i kiedy nie ma żadnych rozpraszaczy, takich jak głośna muzyka czy jasne światło. Aby nasze zmysły powonienia mogły pracować w niezmąconym spokoju, musimy umieć się wyciszyć.