Jak dobrać perfumy i czym się kierować przy ich wyborze? Oczywiście najłatwiej odpowiedzieć, że indywidualnymi preferencjami oraz gustem, bowiem zapach, w pierwszej kolejności, powinien nam się po prostu podobać. Niemniej, równie ważne są jakość perfum oraz ich trwałość. W jaki sposób testować oraz wybrać perfumy idealne?
Jak dobrać perfumy, by pasowały do naszej osobowości?
Jak dobrać perfumy, by pasowały do naszej osobowości, podkreślały nasz styl oraz charakter, a przy tym były dobre jakościowo oraz trwałe? Jak odnaleźć się w gąszczu zapachowym i pośród niezliczonej ilości kompozycji?
Przede wszystkim należy zawężyć krąg poszukiwań, a można to zrobić określając swoje preferencje zapachowe i akordy, które po prostu lubimy. Przykładowo, jeżeli okaże się, że w dobry nastrój wprawia nas zapach soczystych owoców, to takich właśnie zapachów powinniśmy szukać w pierwszej kolejności.
Nie zapominajmy też, że perfumy skonstruowane są z trzech nut zapachowych: nuty głowy, serca oraz bazy, dlatego też perfumy zmieniają nieco swoją woń z godziny na godzinę, dzięki czemu stają się wielowymiarowe.
Oczywiście odpowiadając na pytanie „jak dobrać perfumy?” nie sposób nie powiedzieć o testowaniu zapachu na własnej skórze – najlepiej skórze nadgarstków lub też w zgięciach łokci, pamiętając, że tylko test na skórze uwydatni prawdziwy zapach, który znacznie może różnić się od aromatu na papierku czy też podczas wąchania korka.
Odpowiednio dobrane perfumy będą współgrały z naszą osobowością oraz stylem, a przy tym w nienachalny sposób będą zwracać uwagę osób z naszego otoczenia. Określenie ulubionej rodziny zapachowej, a także poszczególnych nut, jest kluczem do sukcesu, który zdecydowanie ułatwi znalezienie perfum idealnych.
Jak dobrać perfumy idealne? Zwróć uwagę na te czynniki
Odpowiedź na pytanie „jak dobrać perfumy idealne” jest złożona i w zasadzie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Ilu ludzi, tyle definicji i interpretacji słowa „idealne”, jednak warto zwrócić uwagę na kilka uniwersalnych czynników, które wiele mogą powiedzieć o jakości oraz trwałości kompozycji.
Oczywiście pierwszorzędną kwestią jest zapach, który nie tylko musi trafić w naszej gusta, ale powinien być również trwały i utrzymywać się oraz towarzyszyć nam przez cały dzień. Trwałość zapachu jest obecnie jednym z ważniejszych czynników świadczących o wysokiej jakości kompozycji perfumeryjnej.
Warto wspomnieć, że wody toaletowe, perfumowane, czy perfumy w czystej postaci różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim stężeniem substancji. A z uwagi na to, że prawdziwe perfumy mają większe stężenie olejków zapachowych, zazwyczaj utrzymują się dłużej.
Wiele o jakości perfum mówi również ich opis oraz skład, dlatego warto dokładnie przeanalizować informacje o poszczególnych nutach zapachowych oraz składnikach, które wykorzystano podczas tworzenia kompozycji. Pamiętajmy też, że choć piękne opakowanie z pewnością zachęca do zakupu, nie powinno być jednym z naszych głównych kryteriów, gdyż piękny flakon wcale nie oznacza wyjątkowego i trwałego zapachu, a niekiedy wręcz przeciwnie – zwykłe i proste opakowanie może skrywać w sobie zapach idealny.
Choć utarło się, że wysoka cena oznacza wysoką jakość, nie zawsze jest to prawdą, dlatego dobierając perfumy idealne, warto przede wszystkim eksperymentować i testować, poruszając się przy tym po różnych obszarach cenowych.
Poszukiwania można rozpocząć od testerów, które pozwalają upewnić się, co do zapachu, przed zakupem pełnowartościowego produktu, który zwykle jest znacznie droższy. W ten sposób możemy przekonać się, czy nuty zapachowe przemawiają do naszego charakteru oraz, czy trwałość zapachu jest dla nas odpowiednia.