Prawdopodobnie słyszałaś już kiedyś termin "perfumy warstwowe". Wszyscy możemy szczerze powiedzieć, że zadano nam to samo pytanie.

Koncepcja warstwowania perfum jest stosunkowo nowa. Nie każdy może być ekspertem w tej dziedzinie, ale prawdopodobnie zastanawiałaś się, jak to działa. Musimy wrócić do podstaw, zanim będziemy mogli naprawdę zobaczyć, jak ten trend przejmuje kontrolę nad przemysłem zapachowym.

Jak wygląda i jak się czuje warstwowość zapachów?

Warstwowanie zapachów to proces nakładania kilku różnych perfum na siebie. Nowy zapach może być stworzony przez połączenie wielu zapachów na raz. Wolę myśleć o warstwowaniu zapachów w kategoriach stroju. Biała, zwiewna sukienka może wyglądać elegancko i wytwornie, gdy jest noszona sama. Ale jeśli chcesz dodać swojemu strojowi nieco kanciastości, możesz założyć szykowną skórzaną kurtkę. Zyskasz zupełnie nowy wygląd. Układanie zapachów jest olfaktorycznym odpowiednikiem "zupełnie nowego" wyglądu.

Inna analogia: Układanie warstw perfum jest jak dodanie odrobiny alkoholu i soku do twojej szklanki. Dlatego właśnie nazywa się to czasem "koktajlem zapachowym".

Jaka historia kryje się za warstwowaniem perfum?

Byłam natychmiast zaintrygowana warstwowaniem perfum, kiedy po raz pierwszy o nim usłyszałam. Byłam zaintrygowana historią warstwowania perfum i tym, skąd się ono wzięło. Bliski Wschód jest miejscem, z którego wywodzi się warstwowe nakładanie perfum. Jest to praktyka stosowana od wieków.

Ten tradycyjny rytuał polega na tym, że kobiety nakładają na skórę krem na bazie piżma. Następnie perfumują swoje ubrania indywidualnie dobraną mieszanką zapachów. Mężczyźni z Bliskiego Wschodu często łączą wiele zapachów, aby stworzyć swój własny, niepowtarzalny aromat. Wiele bliskowschodnich perfum bazuje na ciepłych, pikantnych i bogatych surowcach, takich jak drewno oudowe, skóra i szafran. Te nuty pięknie się ze sobą komponują, ponieważ mają podobne tony.

Mimo, że warstwowe łączenie zapachów powstało na Bliskim Wschodzie, jest to obecnie bardzo popularna technika wśród miłośników piękna na całym świecie. Zachęca do kreatywności i pozwala stworzyć swój własny, niepowtarzalny zapach.

perfumy

Jakie są korzyści z warstwowego nakładania zapachów?

Teraz wiemy już nieco więcej o historii i korzyściach płynących z mieszania perfum. To nie jest dobry pomysł, aby nakładać kolejne perfumy na świetne perfumy. Układanie perfum ma być zabawą! Musisz porzucić swoje obawy i odłożyć na bok wszystkie zasady. Może się okazać, że niektóre zapachy nie będą ze sobą współgrać. Ale w najlepszym przypadku, perfumy warstwowe pozwolą Ci stworzyć swój własny, niepowtarzalny zapach. Perfumy warstwowe to świetny sposób na stworzenie własnych perfum, ale jest to również tańsza opcja.

Jak nakładać warstwy perfum?

Być może wybrałaś już dwie lub trzy esencje, które chcesz wypróbować razem, ale wciąż pozostaje jedno pytanie: Jak nakładać perfumy? Ten krok może być związany z pewną dozą zgadywania. Jest to okazja do eksperymentowania z zapachami, które już masz. Jeśli to Twój pierwszy raz, znajdziesz tu kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Pamiętaj, aby nakładać zapachy w odpowiedniej kolejności. Aby uniknąć ich przytłoczenia lub zważenia, zacznij od najmocniejszego lub najbardziej intensywnego zapachu, a następnie dodaj lżejsze zapachy na wierzchu. Możesz nakładać perfumy jeden po drugim lub używać ich w różnych miejscach. Możesz również nosić głębszą, bardziej trwałą wodę perfumowaną na szyi. Rozpyl lekką mgiełkę perfum na włosy. Możesz również rozpylić jeden zapach na lewym nadgarstku, a drugi na prawym. Możesz również nakładać perfumy warstwowo, stosując balsam zapachowy jako bazę, a następnie nakładając perfumy na wierzch. Czy wiesz, że ta metoda mieszania perfum ma ukrytą zaletę, ponieważ wilgoć pomaga utrzymać zapach, tworząc dłuższą ścieżkę zapachową.