Perfumy na jesień, tak, jak i na każdą inną porę roku, muszą zachwycać swoim aromatem, ale też pasować do sezonu, w którym są używane. Pierwszy zapach, który powinieneś rozważyć to Idole L'Intense, który jest zmysłową mieszanką róży i mydlanej skórki pomarańczowej. Warto również wziąć pod uwagę Vanille Fatale, który zawiera nuty wanilii i palonego jęczmienia. Ten ostatni to wyrafinowany zapach, który przywołuje na myśl zapach czarnej herbaty, dlatego jest idealny na tę porę roku.

Najlepsze perfumy na jesień

Najlepsze perfumy na jesień to zapachy ciepłe i wonne, które zawierają chociażby akordy piżma, wanilii i drzewa sandałowego. Oprócz tych nut, powinieneś wybrać zapach, który jest odpowiedni dla danej pory roku – aury, jaka w niej panuje, ale też osobistych preferencji.

Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, czy zapach po prostu nam się podoba. Wybierać można pomiędzy aromatami kwiatowymu, drzewnymi, skórzanymi czy owocowymi, przykładowo cytrusowy i kwaśny aromat aloesu będzie dobrze współgrał z chłodniejszą pogodą. 

Jeśli wolisz mocny zapach, możesz wypróbować perfumy chypre marki Mugler. Cytrusowe nuty zapachu sprawiają, że jest to świetny wybór na sezon jesienny. Klasyczny zapach chypre może Ci towarzyszyć także przez zimowe miesiące.

Jeśli szukasz kobiecego zapachu, powinnaś sięgnąć po perfumy od Bottega Veneta. Jest to świetny wybór, z uwagi  bogate i zmysłowe połączenie mchu i drewna. Istnieje również kilka innych perfum, które są idealne na sezon jesienny, np. Ylang od Bottega Veneta.

Spanish Cedar to kolejny popularny zapach. Ma korzenne, aromatyczne akordy - idealne na sezon jesienny. Jest to dobry wybór, by płynnie przejść z lata do jesieni. Wybierając perfumy na jesień, warto wypróbować te, które są dla nas najlepsze. Jest to doskonały sposób na noszenie perfum, które uzupełnią pory roku i sezon.

Najpopularniejszymi perfumami na jesień jest Aesop's Karst. Jest to najbardziej tradycyjny zapach tej londyńskiej marki. Cypress & Grapevine to klasyczna, drzewna kompozycja ze słodką, ziołową nutą serca. Niesie ze sobą również zapach mchu.

Niektórzy ludzie wolą zachować letnie zapachy na sezon jesienny, podczas gdy inni chcą zacząć od nowa z nowym zapachem. Na przykład Guilty Black firmy Gucci to połączenie świeżych nut kwiatowych i piżma. Z kolei Santal 33 tej marki to równie eleganckie perfumy, które będą także odpowiednie na jesienne miesiące.

perfumy na jesień dla kobiet

Damskie i męskie jesienne perfumy

Perfumy na jesień dostępne są w wielu wariantach i rodzajach. Jesienne są nieco cięższe, ale też bardziej złożone. Tego typu perfumy idealnie nadają się na chłodniejsze dni, gdyż będą dłużej utrzymywać się na skórze. Warto w perfumach jesiennych poszukiwać nut kawy, bursztynu i przypraw.

Jeśli chodzi o wybór perfum na jesień, jest kilka możliwości. Najlepszym wyborem jest ten, który łączy w sobie różne elementy typowe dla danego sezonu, a więc składniki pasujące do pory roku, panującej aury, atmosfery i naszego samopoczucia.

Delikatniejszy, bardziej ziemisty zapach, taki jak drzewno-bursztynowa baza, może być idealny na jesienne miesiące. Perfumy, które łączą paczulę i skórę są idealne na tę porę roku. Mieszanka drewna i przypraw oraz akordów wanilii również sprawdzą się znakomicie. Najbardziej odpowiedni zapach na jesień to taki, który jest bogaty w ciepłą, drzewno-bursztynową bazę.