Wydaje się, że perfumy są jednym z kosmetyków, które się nie psują. Powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętym flakonie i nie wystawiane przez dłuższy czas na działanie powietrza. Okazuje się, że perfumy również mogą się zepsuć i stać się niezdatne do użytku. W dzisiejszym wpisie omówimy najczęstsze przyczyny psucia się perfum oraz co można zrobić, aby przedłużyć ich trwałość na skórze.

Jakie czynniki wpływają na trwałość perfum?

Istnieje wiele czynników, które mogą negatywnie wpływać na trwałość kosmetyków, w tym również perfum. Możemy zapobiegać ich działaniu, stosując się do kilku podstawowych zasad. Sprawdźmy teraz, jakie czynniki wpływają na trwałość perfum.

Światło

To z pewnością nie jedyny czynnik, który może negatywnie wpływać na trwałość perfum. Ekspozycja na światło słoneczne może sprawić, że produkty stracą swoje właściwości i doprowadzą do ich zepsucia.

Dobrym pomysłem jest przechowywanie ich w zamkniętych szafkach lub oryginalnych, kartonowych opakowaniach. Przed słońcem najlepiej chronią flakony wykonane z przyciemnianego szkła.

Temperatura

Parfumy, podobnie jak inne kosmetyki, muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze. Zapach może się zepsuć, jeśli będzie przechowywany w zbyt wysokich temperaturach. Idealna temperatura to około 10OC. Perfumy będą psuły się szybciej, jeśli będą przechowywane w wyższej temperaturze niż 10OC. Flakony zawierające substancje zapachowe powinny być przechowywane w lodówce, zwłaszcza jeśli perfumy są drogie.

Powietrze

Kolejną rzeczą, której musimy być świadomi jest utlenianie się zapachów. Dzieje się tak, gdy tlen ma nieograniczony dostęp we flakonie z perfumami. Ważne jest, aby szczelnie zamknąć opakowanie nakrętką lub korkiem, które często są zaprojektowane z myślą o maksymalnej szczelności flakonu.

Nie należy pozostawiać nakrętki z butelki na zbyt długo. Należy jednak zachować ostrożność w kontakcie dozownika ze skórą i innymi powierzchniami. Wówczas atomizer może zostać zatkany przez kurz lub inne drobne zanieczyszczenia.

perfumy

Na co zwracać uwagę przy zakupie perfum?

Chcemy móc cieszyć się nimi jak najdłużej, dlatego przed zakupem upewniamy się, że są one przetestowane. Zawsze kupujemy perfumy, które zostały zapieczętowane przez producenta. Tylko takie opakowanie pozwoli nam cieszyć się kosmetykami jak najdłużej i czerpać z nich wszystkie korzyści. Warto kupować oryginalne perfumy od uznanych marek. Markowym perfumom dla mężczyzn można zaufać, że utrzymają się na skórze jak najdłużej.

Jeśli flakonik zawierający Twój ulubiony zapach po pewnym czasie zaczyna zmieniać kolor lub staje się mętny, to znak, że powinieneś przyjrzeć się im bliżej. Warto zwracać baczną uwagę na to, jak zapach reaguje na naszej skórze.

Jak można zwiększyć trwałość perfum

Warto stosować się do tych prostych zasad, jeśli chcemy przedłużyć trwałość swoich zapachów.

  • Zawsze spryskuj perfumy na nawilżoną skórę. Bezzapachowe balsamy nie powinny być stosowane w połączeniu z perfumami.
  • Rozpyl perfumy na skórę. Nie wcieraj ich. Pozwól im się naturalnie wchłonąć. Wcieranie zapachów może spowodować, że stracą one swoją głębię.
  • Unikaj używania perfum w wilgotnych pomieszczeniach, ponieważ są one mniej trwałe.
  • Warto wybierać zapachy od zaufanych marek, które mają swoich wiernych fanów. Istnieje wiele opcji damskich perfum, które są szanowane i mają długą żywotność.

Czy perfumy mogą stracić ważność - podsumowanie

Widać, że perfumy mogą tracić ważność. Warto starać się jak najbardziej przedłużyć ich termin przydatności. Nie jest to trudne, a pozwoli Ci cieszyć się ulubionymi perfumami przez długi czas.