Perfumy to delikatne produkty, które mogą zostać uszkodzone przez wiele czynników, w tym przez czynniki zewnętrzne. Może to spowodować, że stracą swój zapach i wygląd. W jaki sposób możesz chronić swoje ulubione zapachy? Oto kilka wskazówek, które dla Was przygotowaliśmy.

Jak przechowywać perfumy, aby służyły nam dłużej

Chcemy, aby nasze ulubione perfumy były zawsze dostępne, gotowe do użycia. Nasze zapachy mogą ulec zniszczeniu pod wpływem nieodpowiednich warunków. Jak możemy zachować nasze cenne zapachy? Oto kilka wskazówek dotyczących przechowywania perfum.

Temperatura, światło, temperatura i zanieczyszczenia biologiczne to najważniejsze czynniki, które mają wpływ na perfumy. Czynniki te, zarówno pojedynczo, jak i razem, mogą powodować zmiany właściwości perfum: koloru i trwałości oraz zapachu. Jakie są najlepsze miejsca do przechowywania zapachów?

Łazienka - to wróg numer jeden

Warto zainwestować w perfumy, aby zapewnić sobie jak najlepsze doznania. Niestety, najczęstsze miejsca, w których trzymamy nasze perfumy, nie są dla nich dobre. Mowa tu o łazience, czyli miejscu, w którym perfumy nie lubią się gromadzić: duża wilgotność, nieodpowiednia temperatura, a niekiedy także ostre oświetlenie.

Perfumy nie tolerują skrajnych temperatur, ani zbyt wysokich, ani zbyt niskich. Lubimy, aby w naszych łazienkach było ciepło. Często jest to najbardziej nagrzane pomieszczenie w domu. Nic dziwnego, że wiele osób nie chce brać zimnego prysznica lub kąpieli w zimnej przestrzeni.

Perfumy mogą być również dotknięte szybkimi i dużymi wahaniami temperatury. Takie wahania można łatwo zaobserwować w łazience, np. podczas gorącej kąpieli. Perfumy lepiej jest przechowywać w stałej temperaturze (np. Lepiej jest przechowywać perfumy w temperaturze 20oC niż wystawiać je na działanie wysokich temperatur, sięgających kilku stopni zmiany temperatury.

Lodówka - czy to mroźna pułapka?

Perfumy lubią klimat zbliżony do piwniczek z winami. kilka stopni Celsjusza. Dlatego kolekcjonerzy perfum przechowują je w specjalnych lodówkach, które utrzymują stale niższą temperaturę.

Jak już powiedzieliśmy, nie chodzi tylko o temperaturę, ale także o jej wahania. Złym pomysłem jest przechowywanie perfum w lodówce przez noc, a następnie zabieranie ich do pracy. Nawet po kilku tygodniach taka praktyka może spowodować, że perfumy stracą swój zapach. Załóżmy, że trzymamy perfumy w lodówce i wyjmujemy je tylko po to, by użyć ich na naszym ciele lub ubraniu.

perfumy

Sypialnia - chować czy pokazywać?

Sypialnia jest lepszym miejscem do przechowywania zapachów. W sypialni często jest chłodniej niż w pozostałej części domu czy mieszkania. Takie warunki są idealne dla perfum. Raj dla naszych ulubionych zapachów znajdziemy również wtedy, gdy pomieszczenie jest słabo oświetlone, dlatego stosujemy zasłony.

Unikaj stawiania perfum na parapetach! Mogą one ulec zniszczeniu pod wpływem ciepła słonecznego i kaloryferów. Staramy się trzymać zapachy z dala od źródeł ciepła i światła.

Perfumy powinny być przechowywane w szufladzie, na zamkniętej półce lub w pudełkach. Dla wielu osób może to być niewygodne i niepraktyczne. My chcemy eleganckich, uroczych flakonów, które pokazują zamknięcie perfum! W tym przypadku musimy zdecydować, czy bardziej zależy nam na trwałości zapachu, czy na przyjemności, która płynie z częstego spoglądania na nasze ulubione flakony.

Perfumy powinny być przechowywane w pozycji pionowej, aby nie miały kontaktu ze szklanymi elementami flakonu.

Torebka - wygoda kontra trwałość

Perfumy często nosimy po prostu w torebce lub kosmetyczce. Środowisko, na jakie narażone są płyny, może spowodować ich uszkodzenie. Zimą zapach narażony jest na działanie wysokich temperatur, latem zaś na upały. Wilgotność powietrza to również coś, na co nie mamy wpływu. Eksperci ostrzegają, że perfumy mogą być niebezpieczne, jeśli zostaną wstrząśnięte lub głośno wykonane, co łatwo się zdarza, gdy perfumy znajdują się w torebce.

A co jeśli chcemy mieć nasze ulubione zapachy zawsze pod ręką? Aby nie "zepsuć" całego flakonu, najlepiej zabrać ze sobą tylko niewielką ilość cennego zapachu. Tu właśnie z pomocą przychodzi praktyczny i przydatny atomizer. Dzięki niemu możemy wlać lub "psiknąć" do niego pachnący płyn. Jeśli jednak takiego nie posiadamy, wystarczą patyczki kosmetyczne nasączone perfumami i foliowy woreczek szczelnie zamknięty (np. Suwakiem). Po perfumy tej wielkości możesz sięgnąć zawsze, gdy tylko będziesz ich potrzebować.

Inną praktyczną opcją jest użycie małych flakoników na perfumy. Są trwałe i łatwo je spakować do małej torebki.

Flakonik - wszystko w Twoich rękach

Perfumy najlepiej przechowywać w hermetycznych pojemnikach. Utrudnia to kontakt płynu z powietrzem i zapobiega skażeniu biologicznemu. Flakony z atomizerem, którego nie można zdjąć (odkręcić) ochronią Twoje ulubione zapachy. Wyeliminuje to negatywny wpływ zanieczyszczeń i powietrza.

Wyjaśnimy, że perfumy mogą być szkodliwe dla składników powietrza, takich jak tlen, woda i tlenki azotu. Na perfumy wpływają również zanieczyszczenia i tlen w połączeniu ze światłem.

Co zrobić, jeśli butelka nie ma atomizera? Istnieje możliwość, że ciecz we flakonie będzie miała bezpośredni kontakt z otoczeniem. W tym miejscu należy zachować ostrożność. Po pierwsze, upewnij się, że butelka jest dobrze zamknięta. Aby nabrać płyn, nie należy wkładać palców do butelki ani dociskać wlewu do opuszków palców. Nie należy również stosować zapachu bezpośrednio na skórę lub ubranie z butelki.

Lepiej jest użyć wacika jako pośrednika. Może on być użyty po usunięciu waty, a następnie może być używany jako mała pipeta. Chociaż może to nie być najwygodniejsze rozwiązanie, jest to dobra opcja dla dużych ilości drogich perfum. Inną opcją jest użycie niewielkiej ilości perfum w atomizerze, a następnie przechowywanie ich w zastępczym pojemniku.