Perfumy Być Może w czasach PRL-u były produktami dostępnymi dla kobiet w tamtym okresie. To właśnie dzięki dostępności cieszyły się ogromną popularnością. Eleganckie flakoniki można było kupić w kioskach i Peweksach. Teraz marka wraca do łask. Czy obecne zapachy dalej są takie same jak kilkadziesiąt lat temu?

Perfumy Być Może – dostępne od lat 70. XX wieku

Lata 70. to czas, gdzie na rynku dostępnych było kilka marek. Kobiety najczęściej kojarzą takie firmy jak Pani Walewska, Brutal i właśnie Być Może. Popularność tych produktów wynikała, nie z wykorzystania innowacyjnych receptur i kompozycji zapachowych, ale dużej dostępności jak na tamte czasy. Same perfumy Być Może były produkowane w latach 70. przez fabrykę kosmetyków Pollena-Uroda. Co wyróżniało perfumy Być Może? Głównymi zaletami była cena, dostępność i długo utrzymujące się zapachy. Pollena-Uroda postawiła sobie za cel stworzenie produktu, który pomoże kobietom poczuć się atrakcyjnie w każdej sytuacji. Można śmiało powiedzieć, że Być Może były symbolem polskiego perfumiarstwa.

W 2007 roku marka została wykupiona przez polską firmę – Miraculum, która w swoim portfolio posiada inną znaną markę – Pani Walewska. Perfumy Być Może nie mają ambicji by stać się ekskluzywnym produktem dostępnym dla nielicznych. Marka czerpie z tradycji, jakości, siły i rozpoznawalności. Te wszystkie wartości są nie do przecenienia.

perfumy

Perfumy Być Może – wybierz się w podróż do znanych metropolii

Najbardziej znanymi produktami marki były perfumy Być Może umieszczone w szklanych, 10 ml buteleczkach. Ich nazwy nawiązywały do znanych miast. Każda kompozycja była specjalnie stworzona, aby spełnić oczekiwania kobiet. W serii "miejskiej" znajdziemy takie produkty jak:

  • Summer In Paris – to kobieca, eteryczna kompozycja, która oddziaływuje na zmysły. W tym produkcie aromaty słodkiej gruszki mieszają się z wyjątkowymi akordami kwiatów – orchidei, róży i jaśminu. Zapach przełamuje odważne akcenty amarantusa oraz wanilii. Całość została otulona nutami piżmowo-drzewnymi, które dodają całej kompozycji niezwykłego charakteru. Perfumy idealnie nadają się na letnie, gorące wieczory.
  • Rome – to niezwykle romantyczny zapach o eleganckich kwiatowych nutach. Odkryj klimat Rzymu – miasta, do którego prowadzą wszystkie drogi. Kompozycja zawiera nowoczesne nuty aldehydowe, pospornicę, ylang-ylang, jaśmin, czerwoną różę, drzewo sandałowe, żywicę i dębowy mech.
  • Tokyo – to długotrwały zapach o szyprowo-kwiatowych nutach. Kompozycja zawiera gałkę muszkatałową, kolendrę, pieprz, bergamotkę, cytrynę, irysy, różę, brzoskwinię, jaśmin, konwalię i fiołki. Tokio to miasto, które łączy łagodne barwy i ostre rysy. Zapach został wzmocniony paczulą, miodem, drzewem sandałowym, mchem dębowym, piżmem i ambrą. Przenieś się do kraju kwitnącej wiśni i zanurz się w świecie gejszy i aromatycznego sake.
  • New York – to zapach charakteryzujący się kwiatowo-owocowymi nutami. Nowy Jork to nowoczesne, wielokulturowe miasto, które nigdy nie zasypia. Perfumy nasycone są brzoskwinią, mandarynką, limonką, ylang-ylang, kwiatem pomarańczy i geranium. Wystarczy lekko rozpylić zapach, który przeniesie nas pulsującego miasta, pełnego neonów i drapaczy chmur. Cała kompozycja jest została wzmocniona goźdzkiem, drzewnymi nuta oraz wanilią. Wszystko po to, by wprowadzić romantyczną atmosferę.
  • London – to elegancki zapach dla kobiet, który jest kwiatowo-fiołkowo-różaną kompozycją. Połączenie bergamotki, geranium, głogu, hiacyntu, mimozy, róży, fiołków, konwalii idealnie odzwierciedla klimat tego angielskiego miasta. Poczuj angielski klimat, który został dodatkowo wzmocniony aromatami cedru, drzewa sandałowego i ambry.
  • Paris – oryginalna szyprowa kompozycja została podkreślona zmysłowymi i świeżymi tonami, które idealnie odwzorowują magię Paryża. Stolica mody, miasto z artystyczną duszą było impulsem do stworzenia perfum, które stały się flagowym produktem marki.

Obecnie wszystkie perfumy Być Może zyskały odświeżoną szatę graficzną i przyciągają oryginalnymi kompozycjami zapachowymi i bardzo atrakcyjną ceną. Producent przykłada dużą wagę, by kultowe zapachy z czasów PRL, były tworzone w najlepszych warunkach z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań. Firma cały czas współpracuje z profesjonalnymi laboratoriami. Wszystkie kompozycje są bezpieczne dla delikatnej skóry kobiet. Perfumy nie powodują podrażnień i cały czas zachwycają zapachem.

Kultowe zapachy okazały się "strzałem w dziesiątkę". Marką postanowiła rozszerzyć perfumy Być Może o nowe kompozycje -  Fiore Amore, Romantico, Dolce. Nowe perfumy w nowoczesnych opakowaniach kusiły nie tylko niską ceną. Swoją popularność zyskały dzięki stworzeniu niezwykle słodkich kwiatowo-owocowych kompozycji.