Kobako jest marką perfumeryjną, która należy do światowego koncernu kosmetycznego Bourjois. Wyjątkowe aromaty, które sięgają do orientu i wyszukanych przypraw, powodują, że brand oferuje zapachy, których nie sposób spotkać gdziekolwiek indziej.

Brand, dzięki swojej wieloletniej obecności na rynku, zyskał olbrzymią popularność na całym świecie. Zapachy znakomicie łączą magię orientu z francuską elegancją i stanowią spójną całość, dla której olbrzymie znaczenie mają również detale.

Kobako: perfumy, które inspirują

Kobako jest wyjątkową marką w świecie perfumeryjnym. Pierwszą wersję orientalnych perfum wydano w 1936 roku i od tego czasu brand sukcesywnie rozwijał swoją działalność, poszerzając swoją ofertę o kolejne unikalne zapachy.

Twórcą pierwszej kompozycji zapachowej Kobako był Ernest Beaux – wybitny perfumiarz, który zresztą stworzył legendarny i kultowy zapach Chanel No. 5. Debiutancki zapach brandu kusił połączeniem m.in. cynamonu, aldehydu, jaśminu czy też ambry i piżma, co na tamtejsze czasy było czymś naprawdę oryginalnym.

Siłą Kobako stały się luksusowe perfumy dostępne w przystępnych cenach. Do eleganckich i nonszalanckich nut zapachowych dostęp mógł mieć każdy, kto był miłośnikiem kompozycji orientalno-przyprawowych.

Kobako  Bourjois skrywa w sobie wieloletnią tradycję sięgającą przeszło 150 lat. Retro-kompozycja okazała się być ponadczasową i wciąż nie wychodzi z mody – wręcz przeciwnie, jest inspiracją dla wielu nowoczesnych zapachów.

perfumy

Kobako Bourjois – elegancja z dawnych lat

Kobako Bourjois to wyjątkowy zapach, dla którego silną inspiracją była sztuka japońska i odległe zakamarki orientu. Intensywne akordy, wyszukane aromaty idealnie podkreślają indywidualny styl i osobowość, zwłaszcza w ekskluzywnym otoczeniu.

Perfumy o kwiatowo-skórzanych nutach, to prawdziwa legenda w portfolio marki. Nutę głowy budują cytryna, cynamon i aldehyd, natomiast nutę serca jaśmin, irys, róża, lilia, magnolia i gardenia. W nucie bazy wyczuwalne są natomiast cywet, piźmo oraz ambra.

Jak już zostało wspomniane, tę wyjątkową kompozycję zapachową stworzył wybitny perfumiarz Ernest Beaux, któremu zależało, by perfumy oddały niepowtarzalną magię i kulturę orientu. Idealne dla kobiet pewnych siebie, które uwielbiają akcentować swoje wdzięki.

Elegancja i tajemnica – tymi pojęciami można określić perfumy Kobako, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich zapach rozwija się na skórze powoli, nieustannie zaskakując nowymi doznaniami zapachowymi. Jest przy tym niezwykle trwały.

Zapach Kobako jest jednym z tych, który na stałe wpisał się w przestrzeń Bourjois – marki z paryskim akcentem, która powstała w 1863 roku w dzielnicy teatrów Grand Boulevards. Dziś jest to jeden z najbardziej znanych koncernów kosmetycznych na świecie, który wciąż zaskakuje swoim potencjałem – podobnie jak perfumy Kobako swoją ponadczasowością.