Francuskie perfumy damskie kojarzą się od lat z najlepszą jakością. Flakon francuskich perfum to namiastka luksusu i pewność, że obcujemy z kompozycją zapachową stworzoną przez najwybitniejsze nosy w branży perfumeryjnej. Najznamienitsze domy mody wywodzą się z Francji. Paryż to nie tylko stolica mody, ale również elegancji i stylu. Słynne marki perfum nieustannie zaskakują nas nowymi zapachami, które wyznaczają trendy i pozwalają poczuć się wyjątkowo milionom kobiet na świecie.

Wśród wielu imponujących propozycji, wybraliśmy dla Was trzy, które naszym zdaniem są warte uwagi. Trzy to niewiele, ale jednak warto od czegoś zacząć swoją przygodę z francuskimi perfumami, szczególnie wtedy, gdy rynek co rusz wprowadza nowe perfumy.

Francuskie perfumy damskie – Lancome La Vie Est Belle

Perfumy damskie Lancome La Vie Est Belle to zapach, który jest już z nami od dekady. Wprowadzony na rynek w 2012 roku miał odciągać myśli o ogólnoświatowej recesji i przypominać o tym, jak życie potrafi być piękne. Od początku swojego istnienia urzekał kobiety na całym świecie niezależnie od wieku i pochodzenia. Mistrzowska kompozycja gourmandowa stała się esencją subtelnej słodyczy, która oddawała radość z naturalnego piękna, wolności i szczęścia. Istotą tego zapachu jest irys, który ze swoją kwaskowatością, przełamuje pudrowe i gourmanodwe nuty bazy, gdzie swoje ciepło roztaczają praliny, migdały, bób tonka, paczula i wanilia. Otwarcie kompozycji to akcenty czarnej porzeczki i gruszki.

Klasyczny, elegancki falkon ze srebrną wstążeczką jest zachętą do poznania nowego oblicza perfum, niezwykle kobiecych i pasujących na różne okazje. Perfumy kryją w sobie paryski styl, pełen świdrującej, nowej energii i miłości do piękna.

Yves Saint Laurent Libre – kwintesencja wolności

Yves Saint Laurent Libre to francuskie perfumy, które podbiły rynek w 2019 roku. Oszałamiający, elegancki zapach, pełen klasy i nonszalancji. Stworzony z nut orientalno-fougere, kryje w sobie bogactwo Dalekiego Wschodu, które wyraża się w madagaskarskiej wanilii, obłędnym, mocnym piżmie, żywicznym cedrze i zmysłowej ambrze.

W pierwszym kontakcie z perfumami Libre wyczujemy chłodną, ziołową lawendę i soczystą, pełną słońca mandarynkę, kwaskowatą czarną porzeczkę i petitgran, W sercu zapach oddaje moc jaśminu, kwiatu pomarańczy i lawendy. Kontrast słodkiej i gorącej wanilii z surową tonacją lawendy tworzy mieszankę świeżą, a jednocześnie mocną i zapadającą w pamięć.

Paco Rabanne Lady Million – złoto wśród perfum

Paco Rabanne Lady Million to olśniewająca pod każdym względem kreacja nut zapachowych, ukrytych w królewskim flakonie wzorowanym na diamencie Regent – idealnym pod względem szlifu szlachetnym kamieniu, który zdobił korony francuskich władców od 1721 roku. Złoto i diament – czyż można było stworzyć coś bardziej wartościowego? Lady Million to obietnica świata pełnego przepychu, radości i pełni szczęścia.

Paco Rabanne stworzył te perfumy jako ukoronowanie kobiecości. Wyraził swoje uczucie poprzez połączenie nektaru białych kwiatów – gardenii, jaśminu arabskiego z akcentami świeżej pomarańczy, słodkiej maliny i miodu, które otwierają i zamykają całą kompozycję. Całość olśniewa swoją głębią i sprawia, że każda kobieta, która będzie nosiła ten zapach na sobie, poczuje się wybrana, jedna na milion.

Francja uchodzi za stolicę perfumeryjnego świata, bowiem to właśnie we francuskiej Prowansji, w Grasse powstały plantacje kwiatów i ziół – jaśminu, mimozy, róży, lawendy, kwiatów pomarańczy, z których pozyskiwano olejki eteryczne do stworzenia najlepszej jakości perfum. Przemysł perfumeryjny zaczął rozkwitać w XIX wieku. Jednym z przykładów marek, które zadebiutowały w tamtym okresie, był Aime Gurlain. Marka wydała w 1889 roku perfumy Jicky, które stały się bestsellerem i zachwyciły ówczesną klientelę wyjątkowym zestawieniem nut orientalnych i słodkich.

Francuskie perfumy damskie zyskały miano klasycznych i wzorcowych pod względem idealnych proporcji nut zapachowych. A czy Ty dałaś się porwać francuskiej miłości do perfum?