Perfumy to nie tylko starannie dobrane nuty zapachowe, które stanowią ważny element wielu stylizacji. Zapachy zamknięte często w wyjątkowych flakonikach odzwierciedlają charakter i mają sprawiać przyjemność. Ciekawostką jest to, że długotrwałość i intensywność perfum zależy od sposoby ich aplikacji. Poznaj 5 sprawdzonych wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się ulubionymi nutami zapachowymi na dłużej.
Dlaczego warto używać perfum?
Od wieków wiemy, że aromaterapia i stosowanie perfum pozwala się zrelaksować, złagodzić stres, pobudzić zmysły do działania i pomóc zaimponować lub uwieść płeć przeciwną. To właśnie perfumy pozwalają zmienić nastrój, podkreślić charakter i uwydatnić całą stylizację. Warto jednak wiedzieć, że z perfumami nie należy przesadzać. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, do których warto się stosować.
1. Aplikuj na ciepłe miejsce
Jedna z głównych zasad mówi, że perfumy powinno stosować się na miejsca, gdzie krew pulsuje tuż pod skórę. Takie obszary są cieplejsze i sprawiają, że zapach utrzymuje się dłużej. Do najpopularniejszych miejsc zaliczamy szyję, dekolt, nadgarstki, zgięcia łokci, kolan lub kark. Pamiętaj jednak, by po aplikacji perfum nie pocierać zbyt mocno spryskanego miejsca. Może to prowadzić do szybszego wyparowania zapachu.
2. Możesz nanieść zapach na włosy
Wiele kobiet nanosi perfumy na włosy. Tworzy charakterystyczną mgiełkę i po prostu w nią wchodzi. Decydując się na taki trik trzeba wiedzieć, że takie kosmetyki jak wcześniej używane szampony, odżywki, lakiery i produkty do stylizacji, mogą w pewien sposób zaburzać odbiór zapachu. Nie można aplikować perfum na włosy zbyt często, ponieważ zawarty w nich alkohol może nadmiernie wysuszać włosy. Najlepiej aplikować zapach z odległości około 20 cm. Wiele kobiet spryskuje perfumami szczotę, a następnie stylizuje włosy. Dzięki temu zapach jest bardziej dyskretny.
3. Nakładanie perfum na ubranie
Od lat trwa dyskusja, czy aplikacja perfum na ubranie to dobre rozwiązanie. Okazuje się, że wiele osób decyduje się na taki zbieg, chcąc czuć zapach jeszcze dłużej. Okazuje się, że trzeba z tym uważać. Niektóre zapachy i kosmetyki mogą pozostawiać ślady na tkaninach. Należy więc być bardzo ostrożnym.
Jednym ze sposobów na uniknięcie plam jest stworzenie mgiełki z rozpylonym perfum. Prysznic zapachem do góry przed twarzą i wejdź w "chmurę zapachową". Dzięki temu zapach równomiernie rozprowadzi się na skórze, włosach i ubraniu. Metoda "mgiełki" ma natomiast zaletę - sprawia, że nawet bardzo intensywne perfumy stają się delikatniejsze. Osoby z Twojego otoczenia na pewno to docenią, zwłaszcza jeśli lubią mocne zapachy. Takie zastosowanie pozwala na zachowanie ulubionych zapachów i sprawia, że osoby z Twojego otoczenia nie cierpią z powodu zbyt mocnego zapachu.
4. Czy można aplikować perfumy na nawilżoną skórę?
Tłusta skóra jest bardziej podatna na zapychanie porów. Produkuje więcej sebum, więc perfumy utrzymują się dłużej i są bardziej intensywne. Na suchej skórze zapach utrzymuje się krócej. Warto stosować perfumy na skórę nawilżoną i natłuszczoną, aby przedłużyć intensywność i trwałość zapachu. Należy zadbać o to, aby kosmetyki nawilżające nie miały silnego, trwałego aromatu. Jednym z rozwiązań jest wazelina kosmetyczna. Można ją nakładać na ciepłe miejsca tuż przed aplikacją perfum. Kobiety lubią aplikować perfumy zaraz po kąpieli i nawilżeniu ciała. Zapach "zwiąże się" z lekko wilgotną skórą i będzie wtedy doskonale przenosił się na bieliznę i ubrania.
5. Co za dużo, to niezdrowo
Wybór ulubionego zapachu to rzecz indywidualna. Perfumy mogą mieć różny wpływ na ludzi. Podczas gdy dla jednej osoby może być przyjemny i delikatny, dla drugiej może powodować nieprzyjemne uczucia, takie jak zbytnie przytłoczenie i opanowanie całego otoczenia. Pamiętaj, aby podczas stosowania perfum brać pod uwagę ludzi, z którymi się spotkasz lub będziesz pracować oraz sytuację, w której się znajdzie. Pamiętaj, że Twój zapach nie może zdominować całego otoczenia.