Perfumy mają sprawiać przyjemność Tobie i osobom z Twojego otoczenia. Jak używać perfum, by trwały dłużej i sprawiały przyjemność innym. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów!

Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci używać perfum tak, aby podobały się Twoim przyjaciołom i rodzinie. Długotrwałość i intensywność zapachu perfum zależy od ich jakości, a także od tego, jak ich używasz. Jak sprawić, by Twoje perfumy utrzymały się dłużej i nie stały się uciążliwe dla innych. Oto naszych pięć wskazówek!

1. Aplikuj na ciepłe miejsce

Najlepiej jest stosować perfumy w miejscach, gdzie krew znajduje się tuż pod skórą. Te obszary są cieplejsze i zapach rozprzestrzenia się łatwiej. Olejki zapachowe również utleniają się szybciej pod wpływem ciepła. Szyja, dekolt, między piersiami, nadgarstki i zgięcia łokci, kolana, kark lub szyja - tutaj zaaplikuj swój ulubiony zapach. Pachy to również ciepły obszar. Perfumy mogą jednak podrażniać wydepilowaną lub ogoloną skórę.

Nie powinnaś po nałożeniu perfum pocierać ich pachami lub nadgarstkiem. Możesz rozbić cząsteczki zapachu w nutach głowy i sprawić, że perfumy szybciej wyparują.

2. Aplikuj na włosy

Inne kosmetyki, których używałeś do włosów, takie jak perfumowany szampon, odżywka, lakier do włosów, produkty do stylizacji, mogą wpływać na sposób, w jaki odbierasz zapach. Powinnaś unikać zbyt częstego stosowania perfum na włosach, ponieważ zawarty w nich alkohol może wysuszać włosy. Najlepiej robić to z odległości około 20 cm. Możesz również chronić włosy nakładając perfumy na szczotkę, a następnie układając na niej włosy. Dzięki temu zapach będzie bardziej dyskretny.

3. Nałóż na ubranie

Wiele osób stosuje perfumy na ubrania, nie tylko na swoje ciało i włosy. Niektóre zapachy mogą pozostawiać ślady na tkaninach, które nie są łatwo zauważalne. Plamy są bardziej powszechne na gładkich tkaninach, przy czym najpopularniejsze są białe bluzki. Bądź ostrożny i spryskaj się w miejscach, które są mniej oczywiste: pod kołnierzykiem, wewnątrz kołnierzyka itp.

Innym sposobem na uniknięcie plam jest wprowadzenie mgiełki z rozpylonych perfum. Rozpyl zapach do góry, nieco przed twarzą, a następnie wejdź w chmurę zapachową. Pozwala to równomiernie rozprowadzić perfumy na włosach i ubraniach. Jest to jednak nieco rozrzutne i trudne do zaakceptowania dla osób, które cenią sobie każdą kroplę.

Metoda "mgiełki" ma natomiast zaletę - sprawia, że nawet bardzo intensywne perfumy stają się delikatniejsze. Osoby z Twojego otoczenia na pewno to docenią, zwłaszcza jeśli lubią mocne zapachy. Takie zastosowanie pozwala na zachowanie ulubionych zapachów i sprawia, że osoby z Twojego otoczenia nie cierpią z powodu zbyt mocnego zapachu.

Jak używać perfum

4. Na nawilżoną skórę

Tłusta skóra jest bardziej podatna na zapychanie. Tłusta skóra produkuje więcej sebum, więc perfumy utrzymują się dłużej i są bardziej intensywne. Na suchej skórze zapach utrzymuje się krócej.

Warto stosować perfumy na skórę nawilżoną i natłuszczoną, aby przedłużyć intensywność i trwałość zapachu. Należy zadbać o to, aby środki nawilżające nie miały silnego, trwałego aromatu. Najlepszym rozwiązaniem jest wazelina kosmetyczna. Można ją nakładać na ciepłe miejsca tuż przed aplikacją perfum (patrz punkt 1).

Najlepiej aplikować perfumy zaraz po kąpieli i nawilżeniu ciała. Zapach "zwiąże się" z lekko wilgotną skórą i będzie wtedy doskonale przenosił się na bieliznę i ubrania.

5. Z rozsądkiem

Zapach to rzecz indywidualna. Zapach może mieć różny wpływ na ludzi. Podczas gdy dla jednej osoby może być przyjemny i delikatny, może również powodować nieprzyjemne uczucia, takie jak duszności. Pamiętaj, aby podczas stosowania perfum brać pod uwagę ludzi, z którymi się spotkasz lub będziesz pracować. Nie powinny one odczuwać, że perfumy są zbyt mocne. Powinno się to robić tylko wtedy, gdy zapach nie jest zbyt silny, np. podczas podawania ręki lub całowania.

Dzieci poniżej 6 roku życia są bardzo wrażliwe na silne zapachy. Jeśli planujesz zajęcia, które wymagają bliskiego kontaktu z innymi, należy unikać perfum. Jest to problem na weselu lub balu. Perfumy mogą być uciążliwe dla partnera, gdy wydzielają się z naszego ciała podczas tańca i zabawy.